Celami Fundacji są:

1. Prowadzenie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  2. Prowadzenie działalności na rzecz rozwoju, ochrony i promocji zdrowia oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia bez względu na wiek i płeć.
  3. Promowanie twórczego rozwoju osobowościowego.
  4. Wszechstronna pomoc świadczona na rzecz osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, młodzieży, i środowisk społecznie zaniedbanych, a także osób zagrożonych uzależnieniem, uzależnionych, wykorzystywanych i nieprzystosowanych społecznie.
  5. Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
  6. Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.
  7. Przeciwdziałanie uzależnieniom, patologiom społecznym i negatywnym zjawiskom społecznym.
  8. Współdziałanie z administracją państwową i samorządową, organizacjami społecznymi, jednostkami służby zdrowia, podmiotami gospodarczymi, instytucjami naukowo-badawczymi w zakresie działań pomocowych na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów, rodzin oraz społeczności lokalnych.
  9. Upowszechnianie i ochrona praw kobiet oraz działalność na rzecz równego statusu praw kobiet i mężczyzn.
  10. Działalność na rzecz podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej ,pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
  11. Działalność charytatywna.
  12. Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie.
  13. Promocja i organizacja wolontariatu.
  14. Działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo i informacyjnie organizacje pozarządowe i podmioty publiczne.
  15. Prowadzenie działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju kultury fizycznej i sportu.
  16. Krzewienie turystyki i krajoznawstwa oraz aktywnych form wypoczynku dzieci, młodzieży i seniorów.
  17. Promowanie ekologii i ochrony przyrody, ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz troski o racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody.
  18. Wspierania przedsięwzięć mających za przedmiot oświatę i wychowanie oraz kulturę i sztukę.
  19. Pogłębianie i promowanie kultury i nauki, wspieranie rozwoju kultury i nauki.
  20. Promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy.
  21. Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
  22. Stwarzanie i zapewnianie warunków dla krzewienia i propagowania postaw humanistycznych oraz prospołecznych.
  23. Propagowanie modelu dialogu społecznego i rozwoju postaw instytucji społeczeństwa obywatelskiego.
  24. Upowszechnianie wiedzy na temat wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.
  25. Propagowanie upowszechniania i ochrony praw konsumentów.
  26. Prowadzenie działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej i życiowej.
  27. Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
  28. Propagowanie działań na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami; rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na aktywne współdziałanie w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, rozwój edukacji międzykulturowej i integracji społecznej.
  29. Działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.