O Fundacji

• „Fundacja Kreatywni” ustanowiona została aktem notarialnym A Nr -1535/2015.
  • Siedzibą Fundacji jest wieś Słupno / Gmina Radzymin.
  • Terenem działalności Fundacji jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Dla bardziej efektywnego realizowania swoich celów – Fundacja może prowadzić działalność poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Fundacja kieruje swoją działalność do ogółu społeczeństwa.

Misja nasza realizowana jest przez następujące cele szczegółowe:

• Organizowanie różnego rodzaju warsztatów mających m.in. na celu aktywizację zawodową oraz społeczną osób niepełnosprawnych.
  • Pośrednictwo pracy w tym pomoc osobom niepełnosprawnym w zdobyciu zatrudnienia.
  • Współpraca z instytucjami społecznymi i kulturalnymi m.in. w celu organizacji szkoleń, warsztatów w tym szczególnie dla osób niepełnosprawnych, wolontariuszy i opiekunów osób niepełnosprawnych.
  • Pomoc w integrowaniu się osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.
  • Organizowanie różnych form kształcenia oraz krajowych i międzynarodowych warsztatów, szkoleń, spotkań i konferencji z udziałem osób zajmujących się wychowaniem, dzieci, młodzieży, oraz problemami społecznymi dotyczącymi ich rodzin.
  • Inicjowanie form samopomocy integrujących środowiska senioralne, młodzieżowe, rodzinne i szkolne w celu minimalizacji zagrożeń społecznych.
  • Wspieranie lokalnych społeczności w celu samoorganizacji.